O tom, že i v Evropě rostou velké talenty hovoří výsledky finálových duelů kategorií U17 a U13 na turnaji WTT Youth Contender v Havířově. Soutěž U17 ovládl Ukrajinec Nazarii Solodkyi (na snímku), v mladší kategorii byl nejlepší Rumun Aleksandru Pop.
Oba se přitom museli na cestě za vítězstvím utkat s hráči jiných kontinentů. Solodkyi porazil v semifinále Inda Priyanuje Bhattachatyyaje 3:2 na sety, Aleksandru Pop pak ve finále změřil síly s naprosto neznámým Uganďanem Josephem Sebatindirou.
Turnaj v Havířově vyvrcholí v neděli soutěžemi kategorií U19 a U15. V obou má Česko hned několik nadějí. Živě můžete program na prvních dvou stolech sledovat na YouTube kanálu World Table Tennis.
WTT Youth Contender Havířov
Finálové výsledky
Dvouhra U17, semifinále: Nazarii Solodkyi (Ukr.) – Priyanuj Bhattachatyya (Ind.) 3:2 (-3,-6,5,8,8), Robert Podar (Rum.) – Nathan Pilard (Fr.) 3:1 (9,9,-2,7). Finále: Nazarii Solodkyi (Ukr.) – Robert Podar (Rum.) 3:0 (9,8,5).
Dvouhra U13, semifinále: Joseph Sebatindira (Uganda) – Marcos Gomez (Šp.) 3:1 (11,7,-3,4), Aleksandru Pop (Rum.) – Onga Zane (Singap.) 3:1 (6,7,-8,2). Finále: Aleksandru Pop (Rum.) – Joseph Sebatindira (Uganda) 3:0 (9,6,9).
Kompletní informace o turnaji najdete ZDE
Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE