NH Ostrava

Extraliga mužů / 11.09.2024 / 17:00

0:0

Senzační výhra El Niňa v Evropském poháru

Naprosto nečekaný průběh mělo první čtvrtfinálové utkání Evropského poháru mužů, když hráči El Niňa Praha porazili polský Dekorglass Dzialdowo 3:0 a rázně vykročili za postupem do semifinále. Ovšem čeká je ještě těžká práce, odveta v Polsku se hraje už tuto sobotu.

A podle pravidel vyřazovacích bojů má vítězství 3:0 stejnou váhu jako výhra 3:1. Takže Pražané k postupu potřebují vyhrát v Dzialdowu minimálně dvě dvouhry.

To však nikterak nesnižuje skvělý kolektivní výkon, který trojice Jiří Vráblík, Tomáš Konečný a Jakub Zelinka předvedla. Soupeř přijel do Prahy bez svého žebříčkově nejlepšího hráče Dána Jonathana Grotha, ale i tak měl trenér Dziubanski k dispozici silnou sestavu. Asi jediným favoritem v úvodních třech dvouhrách byl Jiří Vráblík, který nastoupil proti Patryku Lewandowskému. Zvítězil 3:1 a skvěle nastartoval domácí tým.

Tomáš Konečný potvrdil, jak velikým bojovníkem umí být. Nad Jakubem Dyjasem vyhrál první set, ten druhý pak zbytečně ztratil. A najednou to bylo 1:2. Jenže opora El Niňa se nevzdala. Konečný vyhrál čtvrtý set a diváci v hale viděli první tzv. zlatý set. Získal ho pro sebe v poslední možné výměně za stavu 5:5 český hráč.

A další zlatý set pak divákům nabídli i Jakub Zelinka a Japonec Kaii Konishi. Tentokrát ho s přehledem vyhrál slovenský reprezentant v barvách českého klubu. Potěšil tím nejen všechny fanoušky, ale také spoluhráče, kteří ho po zápase nadšeně vyhazovali nad hlavy. Trenér Petr Kaucký mohl být na své svěřence právem pyšný. „Tohle je ideální vstup do čtvrtfinále. Trochu nás zaskočila sestava, protože jsme nečekali, že Japonec Kaii Konishi bude hrát až třetí dvouhru. Na Jirku Vráblíka to byl o něco větší tlak, protože se čekalo, že porazí mladého Poláka Lewandowského. To se nakonec povedlo a pak předvedl skvělý zápas Tomáš Konečný. Vyhrát zlatý set, to je vždy hodně o dobře nastavené hlavě. Byl to skvělý týmový výkon, ale všichni víme, že tohle ještě neznamená postup. Pokud Dzialdowo ve druhém utkání bude mít k dispozici Jonathana Grotha, bude stále v roli favorita. A my budeme muset hodně taktizovat,“ řekl spokojený kouč po utkání.

Evropský pohár, sezona 2023/2024

Výsledek čtvrtfinále mužů

SF SKK El Niňo Praha – Dekorglass Dzialdowo 3:0

Jiří VRÁBLÍK – Patryk LEWANDOWSKI 3:1 (-5,7,7,8), Tomáš KONEČNÝ – Jakub DYJAS 3:2 (6,-10,-6,7,5), Jakub ZELINKA – Kaii KONISHI 3:2 (-10,10,4,-5,1).