NH Ostrava

Extraliga mužů / 11.09.2024 / 17:00

0:0

El Niňo vyřazeno, rozhodl Golden Match

Odvedli skvělou práci, ale přesto jsou zklamaní. Hráči pražského El Niňa ve čtvrtfinále Evropského poháru skončili a do semifinále postupuje po výhře 3:1 a následném Golden Match polský Dekorglass Dzialdowo. A může za to pravidlo, které ETTU zavedlo ve vyřazovacích bojích teprve nedávno. Výsledky 3:0 a 3:1 jsou totiž podle regulí prakticky totožné.

Český klub v úvodním duelu svého soupeře přehrál 3:0, k postupu ovšem potřeboval uhrát v odvetě minimálně dvě dvouhry. Jinak přijde na řadu právě tzv. Golden Match. Pravidlo pro diváky zřejmě atraktivní, pro konkrétní série však velmi přísné. A přesně na tento scénář došlo.

Podle předpokladů v odvetě za domácí tým nastoupil 28. hráč světového žebříčku Dán Jonathan Groth. A podle očekávání byl oporou týmu. Tomáš Konečný mu sice v úvodní dvouhře vzal jeden set, ale porazit ho nedokázal.

Trenér domácího družstva udělal v odvetě další změnu. Na dvojku postavil Japonce Kaie Konishiho, který v Praze prohrál s Jakubem Zelinkou. A neuspěl ani tentokrát. Zkušený Jiří Vráblík ho porazil 3:1 na sety a českému klubu stačilo jedno vítězství k postupu do semifinále.

Zelinka však nestačil na polského reprezentanta Jakuba Dyjase a ani Jiří Vráblík nenašel na Grotha účinný recept. O postupujícím musel rozhodnout Golden Match. V něm trenéři opět mohou postavit libovolně sestavu a hráči proti sobě hrají na jeden vítězný set.

Tomáš Konečný podruhé během večera prohrál s Jonathanem Grothem, ovšem Jiří Vráblík opět potvrdil, že má zkušeností na rozdávání a také pevné nervy. Porazil Jakuba Dyjase a rozhodnout musel úplně poslední set. V něm proti sobě nastoupili Jakub Zelinka a Kaii Konishi. V prvním utkání v Praze Zelinka svého soupeře porazil, jenže tentokrát nezachytil úvod a pak marně dotahoval vedení svého soupeře. Konishi set vyhrál a posunul polský klub do semifinále.

Evropský pohár, sezona 2023/2024

Výsledek českého klubu

Dekorglass Dzialdowo – SF SKK El Niňo Praha 3:1

Jonathan GROTH – Tomáš KONEČNÝ 3:1 (9,5,-9,4), Kaii KONISHI – Jiří VRÁBLÍK 1:3 (8,-7,-10,-3), Jakub DYJAS – Jakub ZELINKA 3:0 (10,8,7), Jonathan GROTH – Jiří VRÁBLÍK 3:0 (5,8,5).

Golden Match: Dekorglass Dzialdowo – SF SKK El Niňo Praha 2:1

Jonathan GROTH – Tomáš KONEČNÝ 11:4, Jakub DYJAS – Jiří VRÁBLÍK 6:11, Kaii KONISHI – Jakub ZELINKA 11:8