MSK Břeclav

Extraliga žen / 08.11.2024 / 18:00

0:0

Čtyři odvrácené mečboly vydláždily cestu do finále!

Jak se říká ve fotbale, ukázkovou Csaplárovu past nachystaly Hana Matelová a Barbora Balážová svým soupeřkám. Prohrávaly 0:2, celkově odvrátily neuvěřitelné čtyři mečboly, ale slaví postup do vysněného finále!

Kukuľková s Bajorovou začaly zápas skvěle a první dva sety nedávaly česko-slovenskému páru žádnou šanci. Hráčka HB Ostrov držela míček na stole a prakticky nekazila a Polka zakončovala výměny nekompromisními údery. Pak však přišel zlom.

Ve třetím setu odvrátily Matelová s Balážovou dva mečboly a zejména ten druhý byl po těžké výměně. A po snížení na 1:2 si všechny čtyři hráčky u stolu vzpomněly na nedávné utkání, které mělo úplně stejný průběh. Česko-slovenská dvojice začala být výrazně aktivnější a čtvrtý set byl absolutně jednoznačně v její režii. I v tom pátém Matelová s Balážovou celou dobu vedly, až do stavu 9:9. Pak přišly další dva mečboly jejich soupeřek a při jednom stálo štěstí na straně česko-slovenského páru a pomohlo prasátko.

A pak přišel moment, na který trpělivě čekali zejména všichni čeští fanoušci. První mečbol nasazených dvojek, který byl okamžitě proměněn a vypukla čirá radost. Matelová s Balážovou si skočily do náruče a po chvilce běžely sdílet svoji radost s trenérkou Renátou Štrbíkovou.

V neděli v 15:30 se bude hrát finále, ve kterém proti česko-slovenské dvojici budou stát nasazené jedničky a aktuální mistryně Evropy Sofie Polcanová a Bernadette Szocsová.

Obě republiky se zastaví a budou sledovat jeden nasvícený ping-pongový stůl.

Mistrovství Evropy jednotlivců, Linec

Výsledky českých hráčů a hráček

Semifinále čtyřhry žen

Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) - Tatiana Kukuľková (Sloven.), Natalia Bajorová (Pol.) 3:2 (-8,-5,12,5,11)