Přijde mi to svěží, originální, žádná jiná země nic takového podobného nemá, snažíme se udávat směr. Líbí se mi to. Pokud budeme cílit na děti, vzdělávat jejich trenéry, tak to je správný směr, komentoval novou identitu Lubomír Jančařík. Foto: Vlastimil Vacek
Český stolní tenis stojí na prahu nové éry. Změnil svoje myšlení, vize, cíle a také identitu. Chce navázat na úspěchy z dob Československa, na olympiádě v Los Angeles 2028 chce mít obě tříčlenná družstva mužů i žen a chce začít vozit medaile z evropských soutěží. „Budeme cílit na děti, abychom rozšířili členskou základnu, budeme podporovat vzdělávání trenérů nejmodernějšími metodami, pomůžeme marketingovým a komunikačním aktivitám. Chceme všem ukázat, že stolní tenis je snadno dostupná zábava,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda Českého svazu stolního tenisu Zbyněk Špaček.
Jednotící značka Český stolní tenis bude propojovat oficiální komunikaci, sociální sítě, podcast, vlastní televizi či nově také vysílání v České televizi na programu ČT Sport. Nové logo spojuje všechny prvky sportu: stůl, pálku a míček, ale také českou vlajku či symbol vítězství. „Zmapovali jsme prostředí sportu a snažili jsme se žonglovat s prvky relevantními pro značku s národní identitou a namíchali koktejl. Aby to fungovalo, aby to bylo jednoduché, zábavné a pochopitelné. Tady to bylo specifické tím, že sport je podobný badmintonu a tenisu, takže jsme hledali něco, čím se to bude lišit,“ vysvětlil Pavel Čada z agentury Triple Bang Agency, která novou vizibilitu vytvořila.
Nový směr i logo se líbí také českým olympionikům. „Přijde mi to svěží, originální, žádná jiná země nic takového podobného nemá, snažíme se udávat směr. Líbí se mi to. Pokud budeme cílit na děti, vzdělávat jejich trenéry, tak to je správný směr,“ komentoval Lubomír Jančařík. Jako dvojnásobný olympionik by se rád probojoval i na další dvoje olympijské hry do Paříže a Los Angeles, byť mu je 34 let, a potom stolnímu tenisu pomohl. „Během své kariéry jsem na sobě hodně pracoval, mám co nabídnout, tak bych to chtěl využít a pomoct,“ uvedl.
To aktuálně nejúspěšnější česká reprezentantka Hana Matelová chce pomoct stolnímu tenisu hlavně svými výkony. „Aby děti měli nějaký vzor a motivaci. Určitě se musí hledat talenty a pak je dobře vychovávat a trénovat,“ řekla a doplnila, že novou identitu hodnotí pozitivně. „Je to moderní a v jednoduchosti je krása. Jsou tam propojeny prvky stolního tenisu, je v tom energie. Libí se mi také, že používáme zase oficiálně název stolní tenis,“ doplnila.
Další olympionik z Tokia Pavel Širuček je pro každou změnu k lepšímu. „Mám rád nové věci, když mají nějaký směr a vizi do budoucna. Pokud se ten stolní tenis bude dělat tak, jak se prezentovalo, tak je to jen dobře,“ prohlásil. Spravit chuť po covidové olympiádě v Tokiu, kde kvůli nákaze nehrál, si chce na OH v Paříži. „Ale není to tak, že budu nyní myslet jen na olympijské hry, v příštích letech máme hodně důležitých turnajů a zápasů, bude mistrovství světa či Evropy. Ale když tak nad tím přemýšlím, možná by mi po tom Tokiu měli dát divokou kartu,“ doplnil se sarkastickým úsměvem muž aktuálně v covidové karanténě v Polsku, kde hraje klubovou soutěž.