PŘED ZÁPASEM

Extraliga žen / 24.05.2024 / 18:00

Extraliga žen / 26.05.2024 / 16:00

HB Ostrov prvním finalistou Extraligy žen

Nejrychlejším možným způsobem si zajistily hráčky HB Ostrov Havlíčkův Brod postup do finále play off nejvyšší domácí soutěže žen. Stejně jako v úvodním semifinálovém duelu přehrály i v odvetě Břeclav 4:0 a budou usilovat o první ženský titul v klubové historii.

Oba celky nastoupily ve stejných sestavách jako v úvodním utkání, jen pozice některých hráček se změnily. V úvodní dvouhře hostující Tatiana Kukulková neměla tentokrát s Nikoletou Puchovanovou tolik práce a po výhře 3:0 nasměrovala Havlíčkův Brod za postupem.

Skvěle si vedla také Linda Záděrová, která porazila bez ztráty setu Kristýnu Štefcovou, a teprve až domácí Monika Vybíralová získala set pro svůj tým. Byl však v zápase se Zdenou Blaškovou jediný, takže HB Ostrov šel do tříbodového vedení. Poslední bod pak zařídila Tatiana Kukulková.

O tom, proti komu družstvo Havlíčkova Brodu nastoupí ve finále play off se rozhodne příští týden. Hodonín vede nad Ostravou 1:0 a v pátek ho čeká odveta na severu Moravy. Případné třetí utkání by se pak hrálo v neděli v Hodoníně.

Extraliga žen, sezona 2023/2024

Výsledek semifinále play off

MSK Gumotex Břeclav ZFP GROUP – HB Ostrov Havlíčkův Brod 0:4

Nikoleta PUCHOVANOVÁ – Tatiana KUKULKOVÁ 0:3 (-9,-7,-14), Kristýna ŠTEFCOVÁ – Linda ZÁDĚROVÁ 0:3 (-8,-7,-9), Monika VYBÍRALOVÁ – Zdena BLAŠKOVÁ 1:3 (7,-5,-10,-4), Kristýna ŠTEFCOVÁ – Tatiana KUKULKOVÁ 1:3 (-8,3,-7,-9). Konečný stav série: 0:2.